fethullah gülen
Ünlüler, Fethullah Gülen'i anlatıyorlar

şikayet et
açıklama:Ünlülerin dilinden Fethullah Gülen.
etiketler:fethullah gülen, barış manço, cem karacabaşlığın içinden

türkiye ve dünya üzerinde ki en etkin cemaatlerden birinin kurucusu, eski vaiz, yazar ve düşünür. 27 nisan 1941 yılında erzurum'un pasinler ilçesinde doğmuştur. sünni - hanefi çizgisindedir. said nursi'nin risale ekolünü farklı tarzda yorumlayarak takip edenlerinin dünya çapına yayılacak eğitim zinciri kurmalarına öncülük etmiştir.

kimine göre dünya'nın en kudretleri insanlarından biri haline gelmiş olup gizli ajandası bulunduğu, kimine göre de samimi, ihlaslı bir müslüman olarak islamiyeti yeni yorumu ile tekrar dünya üzerinde hak ettiği yere gelmesine çapalayan biridir.

bazılarına göre mehdi, bazılarına göre de 20.yy'ın en büyük alimi sayılan said nursi'den sonra günümüzün en büyük alimlerindendir. diyalog çalışmaları ile farklı dinler arasında işbirliği modelini uygulayan cemaatin, farklı mezheplere inanan müslümanlara karşı katı tutumları, onları din dışı gören yaklaşımları hem bu kesimde hem de papa ile muhabbetinden dolayı muhafazakar sunni müslümanlar arasında kendisine kuşku ile yaklaşılmasına sebep olmuştur. günümüz türkiye'sinde cemaat ve hükümete karşı gelen, muhalefette duran herkesin başına gelecek işlerin arkasında aranılan sorumludur aynı zamanda.

her hali ile hem türkiye'yi hem de dünyayı etkilediği kesin olan kişidir.

Başlık Resimleri

rastgele videolar

rastgele resimler